Dřevěná podlaha – přirozeně zdravé prostředí

Renovace

Připadá Vám Vaše podlaha zašlá, plná rýpanců škrábanců..prostě už se na ní podepsal zub času? Pokud jste zvolili celoplošně přilepenou dřevěnou podlahu, lze ji renovovat aby byla jako nová, popřípadě s mírnou patinou. Broušení parket sebou přináší prašnost, ale díky strojovému odsávání brusek je zachyceno cca 97% prachových částic.
Technologie je zdánlivě jednoduchá. Nejprve se povrch zbrousí pásovou a krajovou bruskou hrubým brusným papírem (40) cca 1mm, tak aby se odstranila stará povrchová úprava, škrábance a vady. Podlaha se celoplošně vytmelí – všechny spáry, praskliny a suky. Poté se postupně používají brusné papíry s menší zrnitostí (60,80,100 popř. i 120) tak aby se docílilo hladkého povrchu s výraznou kresbou dřeva. Kromě krajové brusky používáme patentovanou brusku TRIO od firmy Lagler, kde se otáčí nosný trojúhelník, který má na každém rohu samostatně rotující kotouč. Tato bruska dokonale vyrovná povrch.
Když je povrch dokonale vybroušený, nanese se pomoci speciální rotační brusky ( tzv. Kačeny) popř. válečkem povrchová úprava. Na povrchové úpravě není dobré šetřit, jelikož výrazně prodlouží životnost a odolnost podlahy. Zde záleží na volbě zákazníka – na stupni zatížení a vkusu..základní varianty jsou lak, olej, olejovosk.
Olej a olejovosk jsou tvořeny extrémně malými částicemi, které se zapustí do dřeva a zabrání pronikání dalších látek (nečistot). Povrch zůstává přírodní. Výhodou je také možnost lokálních oprav. Jednou za 1/2-2 roky je potřeba nanést regenerační vrstvu.
Lak se nanáší ve 3-4 vrstvách které vytvoří nepropustnou tenkou vrstvu na povrchu. Může tedy výrazně zvýšit mechanickou odolnost a životnost, ale dřevo zůstává za tenkým filmem z laku. V případě lokálně zničených podlah jsme schopni provést kromě broušení parket také lokální výměnu. V případě uvolněných parket, kdy již staré spojovací prostředky neplní svojí funkci provádíme přeložení parket. Pro stanovení cenové nabídky renovace podlah či schodů je nezbytně nutné vyhodnotit stav podlahy odborníkem, který na základě stupně opotřebení, členitosti prostoru a množství detailů určí nejvhodnější postup renovace. Cena za práci a materiál se pohybují mezi 300-450Kč/m2.

Renovace podlah – broušení parket a prken –  před a po:

renovace

broušení dřevěné podlahy

DřevěnéRekonstrukce podlahy - Vila-LochkovDřevěnéVila Hanspaulka rekonstrukce dřevených podlah a schodů obrázek před a po

Dřevěné podlahy

kvalitní podlahy za rozumnou cenu
Matěj Dvořáček
Lamačova 18 , 15200 Praha 5
IČ: 09071644
DIČ: CZ8306060180
bezplatné konzultace, objednávky:
kontaktní formulář
mail: dvoracek@drevene-podlahy.org
tel: 608 937 403